piątek, 21 kwietnia 2017

3 ciekawostki o wręczaniu kwiatów


Kiedyś kwiaty dawano przy każdej okazji - na urodziny, imieniny, na śluby czy po prostu podczas odwiedzin. Czy dziś wręczanie bukietów odchodzi pomału w zapomnienie? Na ślub często dajemy butelkę wina, a na Dzień Matki czekoladki, bo praktyczniej...

Jeśli chodzi o ciekawostki to:
1. W minionych epokach znaczenie miał kolor i rodzaj podarowanych kwiatów, dawał subtelną wymowę uczuć do obdarowanego, np. kolor czerwony zazwyczaj symbolizuje miłość, biały niewinność, fioletowy smutek i żal, pomarańczowy nadzieję, żółty zazdrość, a różowy przyjaźń i zaufanie.

2. W różnych rejonach świata są różne zwyczaje w obdarowywaniu kwiatami, np. goździki w Anglii często wręcza się podczas zaręczyn bo symbolizują szczere i trwałe uczucie, natomiast w Indiach biały kolor kwiatów przypisany jest pogrzebom i śmierci.

3. Przeważnie dajemy nieparzystą liczbę kwiatów (nie ma to znaczenia gdy ich dokładna liczna nie jest zauważalna), z wyjątkiem pogrzebów kiedy daje się liczbę parzystą.
Wręczanie kwiatów jest miłym gestem i warto podtrzymywać tę tradycję ;) 
Pozdrawiam 
Ania

5 komentarzy:

  1. Super tulipany :) A mam pytanie w tle jest piękna firanka, sama ją szyłaś czy gdzieś kupiłaś ?? Te zaokrąglenia po boku są super i przypomina mi taki styl retro lata 80-te :)

    OdpowiedzUsuń
  2. No takie kwiaty to nie zwiędną :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Inspirujący pomysł na uszycie dizajnerskich kwiatów. Piękna dekoracja!

    OdpowiedzUsuń