niedziela, 8 stycznia 2017

Bluza z kapturem i raglanowym rękawemJupi!! udało mi się uszyć bluzę z kapturem dla dziecka!

Wykorzystałam resztki bawełny w biało szare pasy oraz dresówki, z której uszyłam już wiele rzeczy: sukienkę, 2 spódniczki z opaskami i spodenki z czapeczką. Pozostał mi już mały kawałek i idealnie nadał się na zrobienie tej bluzy. Całość uszyłam na overlocku.

Korzystałam z darmowego wykroju: https://brindilletwig.com/products/hooded-raglan-sweatshirt-067 wraz z opisem szycia: http://blog.brindilletwig.com/2014/10/free-hoodie-pattern/. W szablonie widzę duży potencjał - na jego podstawie można uszyć bluzę rozpinaną z kapturem, bluzę bez kaptura (zmniejszając dekolt) lub bluzę z kominem. Nie mówiąc już o bluzeczkach do spania lub z krótkim rękawem.

Moim zdaniem mankiety w gotowym szablonie są zbyt wąskie lub przeznaczone do bardziej rozciągliwych dzianin. Szara dresówka nie rozciąga się zbyt mocno, więc musiałam poszerzyć mankiety o 3 cm. Nie wygląda to najlepiej ale już nie miałam materiału na wykrojenie nowych od początku.
Zrezygnowałam z naszywania kieszeni, bo już nie starczyłoby mi tkaniny, naprasowałam więc pogodnego pieska, bo przód wydawał mi się dość pusty.
Z wykroju skorzystam jeszcze na pewno bo to udany model.Chętnie uszyłabym i dla siebie bluzę z kapturem i raglanowym rękawem, może szyłyście i możecie polecić jakiś wykrój? Ja polecam wykrój z papavero, z którego korzystałam szyjąc dla siebie bluzę z asymetrycznym zapięciem:
http://szyciowaprzygoda.blogspot.com/2015/01/bluza-na-narty-swietny-wykroj-z-papavero.html

Pozdrawiam
Ania

8 komentarzy: